Kaip greitai išmokti šokti? | Salsosritmu.lt

Kaip greitai išmokti šokti?

Ką aš šiame straipsnyje parašysiu, kiekvienas žmogus prieš lankydamas šokius privalo perskaityti. Nes jeigu jis supras ką aš parašiau ir taip elgsis, jis gebės greitai išmokti šokti.

Norint greitai išmokti šokti reikia turėti požiūrį, kuris leistų pasiekti tai. Žmonės tikisi per du-tris mėnesius nuėję išmokti šokti, tačiau taip jiems ir nepavyksta. Kiek asmeniškai pats matau, žmonės nueina į šokius, pasimokina, bet taip ir normaliai neišmoksta, taip ir normaliai nesugeba pašokti pabo latino, mojito, paparaciuose, vasaros terasoje ar dar kur.

Jie kaltina, jog jiems prasidėjo studijos, pasikeitė studijų tvarkaraštis, persikraustė toliau gyventi, viršininkas pailgino darbą ir dabar į šokius nebespėja normaliai. Smegenys sugalvoja n priežasčių – pasiteisinimų kodėl taip atsitiko.

Tačiau tie žmonės yra nekalti. Tiesiog jų branda yra tokioje stadijoje ir toje brandoje nėra tikro šokėjo požiūrio. Šokėjo požiūrio, kuris skina pergales, šluosto kitiems nosį, sukasi puikiai aikštelėje. Taigi koks turi būti požiūris žmogaus, kuris visiškai nemoka šokti, tačiau nori per sąlyginai trumpą laiką išmokti suktis šokių aikštelėje?

Pirmas dalykas – tavo šokių pamokų laikas turi užimti 30procentų viso tavo laiko, kurį tu šoki savo gyvenime. Likusią 70 procentų dalį tu atšoki klubuose, vakarėliuose, pasimatymuose su mergina ar vaikinu. Žodžiu bet kur. Aš kai pats lankiau, gerai pamenu, kaip mano kolegos, kurie kartu mokėsi šokti, nedarydavo šio dalyko. Kai aš ateidavau į naują pamoką, aš jiems šluostydavau nosį, nors prieš savaitę jie daug geriau už mane šoko. Namų darbai yra viskas. Jeigu dirbi sąžiningai, šoki, prakaituoji, mėgaujiesi to – rezultatai patys pas tave ateina, niekur jų gaudyti nereikia.

Antras dalykas, reikia suprasti, jog gerai neišmoksi šokti per mėnesį ar du mėnesius. Kai man per skype parašo vyras ar moteris su noru: „noriu išmokti šokti, kada galėčiau pradėti lankyti pamokas?“, aš jo (-jos) paklausiu: „o kiek laiko tu žadi mokintis ir skirti šokiams?“, man atsako: „na mėnesį, du“. Ji arba jis galvoja, jog per tiek laiko išmoks šokti. Tai tik būtų įmanoma gerose individualiose pamokose, bet ir tai po to reiktų dar daug pačiam šlifuoti judesius ir t.t. O grupinėse pamokose tu negauni pakankamai dėmesio iš mokytojo, jog jis paaiškintų kiekvieną tavo klaidą. Todėl grupinėse pamokose per vieną-du mėnesius yra neįmanoma išmokti šokti.

Tikro šokėjo požiūris turi būti toks: aš skirsiu tiek kiek reikės laiko išmokti ir esu pasiruošęs ir atsiduotis vienus – dvejus metus. Greičiausiai rezultatai ateina tiems – kas 70 procentų viso šokių laiko šoka kitur, už savo šokių mokymų salės ribų. Jie šoka su skirtingais partneriais, atranda savų žingsnelių, gerėja jų improvizacija, vedimas, klausymas, viskas. Tokie žmonės atvykę į grupines pamokas vėliau gali pradėti nuobodžiauti, dėl to jog kiti atsilieka, nes grupė yra silpna. Jeigu stipri šokių grupė  ir visi šokantys šokių grupėje turi teisingą suvokimą ir mąstymą, kaip reikia mokintis šokti – tokia grupė neaplenkiama. Tačiau tokių grupių gali ieškoti kaip adatos šiene.

Trečias dalykas, kuris turi būti teisingame žmogaus požiūryje į šokius – kiek įmanoma atsistoti arčiau savo mokytojo į kuo patogesnę padėtį ir kopijuoti jo visus žingsnelius. Daryti copy-paste. Kai tu atsistoji salės gale ir nieko nematai, tavo pamoka nueina šuniui ant uodegos. Jei esi grupiniuose mokymuose, būk drąsus, stok į priekį, nebijok gauti kritikos – ją gauti yra sveika, ji skatina tobulėti ir kopijuok mokytojo visus kitus judesius, apie kuriuos jis nepasakoja savo šokių aiškinimo metu. Kai mokytojas pasakoja apie kojas, visi ir žiūri į kojas, nors dažnai pats mokytojas pamiršta pasakyti kaip rankos turi dirbti. Tu turi viską matyti ir viską kopijuoti. Tuomet tau ateis greičiausi rezultatai. Tačiau jei tu atsistosi gale, tu nieko nematysi ir kopijuoti bus sunku.

Ketvirtas dalykas, kurį aš pats dariau kai mokinausi šokti – save nusifilmuodavau. Tu nė iš niekur taip savęs iš šono nepamatysi, kaip nusifilmavęs ir peržiūrėjęs per kompiuterį. Kai prasidėjo sudėtingos figūros, aš viską filmuodavausi. Aš sakydavau: „stop merginos, dabar filmuojamės, ateik , Sandra pas mane“. Duodavau kitam kamerą, paaiškindavau kaip filmuoti ir viską nusifilmuodavau. Dabar pats turiu plius – minus savo kolekciją pamokų kur bet kada galiu peržiūrėti ir vėl atsiminti ką mokinausi.

Taigi, tam kad norint greitai išmokti šokti, reikia kelti į viršų šiuos keturis dalykus. Apie tai, kai pgerai šokti parašysiu sekantį kartą.

„Šiais laikais sėkmę lemia ne iš kokios šeimos tu kilęs, iš kur tu nuaugęs, kokie tavo tėvai, ar jie turtingi ar ne, bet taip kaip tu sugebi pasiimti iš gyvenimo tai ko tu nori“. – nori išmokti greitai šokti, pasiimk tai. Nelauk niekad kol tau kas atneš. Imk ir mokinkis.

SalsosRitmu

Straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Show Buttons
Hide Buttons
X